TVdigitalne.cz | Specialisté na satelitní techniku
Octagon Topfield Xtrend Homecast Dreambox Multimedia Vu+ Marusys Kaon AB Com TechniSat Humax Vantage TVdigitalne.cz ...specialisté na satelitní techniku

Navigace : HD a UHD satelitní přijímače -> AZBox      Zpět

Modul FC05 - řízení ventilátoru AZBox Premium HD+


     

Název produktu : Modul FC05 - řízení ventilátoru AZBox Premium HD+
Cena : Prodej ukončen - nelze objednat
Záruční doba : 24 měsíců
Dostupnost : Zboží není momentálne skladem ( nelze určit termín dodání - na dotaz )
Modul FC05 je přídavné volitelné příslušenství pro řízení chladících ventilátorů satelitních přijímačů. Konstrukce FC05 je určena především pro přijímače AzBox Premium HD+. Modul je konstruován v otevřeném provedení na desce plošných spojů a je určen pro montáž dovnitř přijímače.

Při objednávce s přijímačem instalujeme modul ZDARMA před odesláním.


Popis funkce:
Modul FC05 je zapojen do okruhu napájení vestavěného ventilátoru, který je spouštěn operačním systémem. Během provozu je modulem měřena vnitřní teplota přímače a pokud je tato teplota (po zapnutí) pod cca 28°C, ventilátor se netočí (stav sleep). Nad touto teplotou začíná regulační rozsah s minimálními otáčkami ventilátoru, které se postupně zvyšují s rostoucí teplotou až na 100%, které by ventilátor teoreticky dosáhl při 45°C. Tento stav přehřátí je indikován rozsvícením LED – OH.

V praxi k tomuto stavu však nikdy nedojde, neboť vnitřní oteplení příjímače stoupá velice pomalu a k ochlazení stačí vyměnit v přijímači jen několik málo litrů vzduchu za minutu.

Modul FC05 pracuje na principu řízení otáček metodou PWM, takže lze dosáhnout velmi malých otáček ventilátoru a tím zcela ztišit jeho provoz. I při plně osazeném satelitním přijímači (2xCI modul, interní HDD, dva tunery) při teplotě v místnosti 22°C je ventilátor slyšet jen když vypneme zvukový doprovod (pokud je ventilátor v pořádku).

Modul FC05 rovněž kontroluje funkci ventilátoru z hlediska funkčnosti. Pokud se ventilátor z nějakých důvodů (zadření ložiska, mechanická překážka..) přestane točit, rozsvítí se červená LED – OH.

Technické údaje:
Typové označení: FC05
Provedení: Otevřený modul DPS
Napájení: 5V (4,8 až 5,2V)
Výstupní proud – ventilátor: 150mA max.
Napájení ventilátoru: 5V (konfigurovatelně 12V)
Rozsah provozních teplot: 0°C až 55°C
Rozměry: 43,5x20x15 (d x š x v)

comments powered by Disqus